Whatsapp ile İletişim WHATSAPP 534 279 53 83

Kurumsal

Yönetim Kurulumuz

KÜRŞAD TÜZMEN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi 

 

Kürşad Tüzmen,9 Ekim 1958, Ankara, 59. ve 60. Hükümetlerde Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı ve TBMM 22. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep ve TBMM 23. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin milletvekili görevlerinde bulunmuş bürokrat ve siyasetçi.

Kürşad Tüzmen 9 Ekim 1958 yılında Ankara'da doğmuştur. 1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. 1987 yılında Liverpool’da, Liverpool Serbest Bölgesi Serbest Bölgelerin Yönetimi konusunda dört ay süre ile eğitim almıştır. 1991 yılında ABD’de University of Illinois Uluslararası İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Birleşik Krallık'ta East Anglia Üniversitesi’nde Kalkınma İktisadi Sertifika Programına katılmıştır.

 

1984-1991 yılları arasında Devlet Plânlama Teşkilatı Müsteşarlığı, Serbest Bölgeler Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev almıştır. 1991-1993 yılları arasında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak, 1993-1994 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı olarak, 1994-1997 yılları arasında Genel Müdür olarak, 1997-1999 yılları arasında Müsteşar Yardımcısı olarak, 1999-2002 yılları arasında da Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Dış Ticaret Müsteşarı olarak görev almıştır.

 

1995-1999 yılları arasında WEPZA Yönetim Kurulu Üyeliği, 1997-1999 yılları arasında İGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi) Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2000-2002 yılları arasında Türk Eximbank Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 1999 yılından beri yürütmüş olduğu WEPZA (World Economic Processing Zones Association) Başkanlığı yürütmüş olduğu diğer görevleri arasındadır. Şili, İrlanda ve Brezilya'da Serbest Bölgeler ve İktisadi Gelişme Konularında dersler veren Tüzmen, OECD, Birleşmiş Milletler ve British Council’in burslarıyla ‘Dış Ticaret ve Serbest Bölgeler’ konusunda İrlanda’da Danimarka’da, Mısır’da, Singapur’da ve Güney Kore’de çalışmalar yaptı. Ekonomi ve Dış Ticaret hakkında çeşitli dergilerde makaleler yazdı.

 

1999 yılında Dünya Gazetesi Yılın Bürokratı ödülü, 2000 yılı Akdeniz Gazeteciler Derneği Yılın Kamu Yöneticisi Ödülü, 2001 yılı Dünya Gazetesi Yılın Bürokratı ödülü, 2001 yılı Ekonomist Dergisi Yılın Bürokratı Ödülü, 2001 yılı Genç Mülkiyeliler Topluluğu Kariyerinin Zirvesindekiler Ödülü, 2001 Yılı GESİAD Yılın Devlet Adamı Ödülü, 2001 Yılı Türk-Amerikan İş Konseyi Yürütme Kurulu ve American-Turkısh Council Yönetim Kurulu tarafından verilen Commercial Citation almış olduğu ödüller arasındadır.

 

SALİM ÇAM

Yönetim Kurulu Başkanı

Salim Çam 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Yönetim-Organizasyon ve Finansman–Muhasebe alanlarında Yüksek Lisansını yapmıştır. Kadir Has Üniversitesinde Finans ve Bankacılık konusunda doktora çalışması olan Çam’ın, Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümünde de ayrı bir doktora çalışması bulunmaktadır. 

 

2003 yılında kurduğu Progroup Danışmanlık Şirketi ile Türkiye’de profesyonel danışmanlık ve eğitim sektörünün öncüsü olmuştur. Salim Çam 13 yıl Ülker Grubunda (Yıldız Holding) çalıştıktan sonra almış olduğu lisans dereceleri ile Beykent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Galatasaray Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır/çalışmaktadır.

 

2003 yılında kurmuş olduğu Proaktif  Uluslararası Danışmanlık Eğitim Bilişim Araştırma ve Ticaret A.Ş ‘de bugüne kadar,  Türk Hava Yolları (THY), SANKO Holding, Yıldız Holding, Zorlu Holding, Sütaş, Kütahya Porselen, Turkcell, Arkas Holding, Kıta Lojistik, Polin Waterparks, gibi birçok  firmalara Turquality İş Modeli Yönetimi, Turquality Stratejik Teşvik ve Destek Yönetimi, Stratejik Yol Haritası, Bütçe Planlama Yönetimi konularında yönetim danışmanı, bağımsız yönetim kurulu üyeliği, Bağımsız İcra Kurulu Üyeliği olarak hizmet vermiştir/vermektedir.

 

Salim Çam; Forbes, Human Resources Dergisi, Active Finans Dergisi, Finansal Forum Gazetesi, Referans Gazetesi, Dünya Gazetesi, Hürriyet İK ve Milliyet Gazetesi’nde çeşitli araştırmalar yayınlamıştır.

 

Salim Çam’ın yazdığı kitaplar ise; Öğrenen Organizasyonlar ve Rekabet Üstünlüğü, İşletmelerde Bütçe Yönetimi, İşletmelerde İnsan Kaynakları Planlaması (Turquality ve IIP Uyumlu), İşletmelerde Pratik Raporlama (Turquality Uyumlu), Turquality Yönetimi, İşletmeler Pratik İnsan Kaynakları Yönetimi.

Paylaş

https://www.high-endrolex.com/36https://www.high-endrolex.com/36